Hakkımızda

 

Değerli BESİYAD Ailesi,

Siz üyelerimizin de bildiği gibi, Beşiktaş sadece bir futbol takımı ya da spor kulübü değildir, dürüstlük ve adalet başta olmak üzere ahlaki unsurları ve insani erdemleri her şeyin üzerinde tutan, çalışkan, azimli, cesur ve her daim ekip ruhuyla mücadele eden, ayrıca toplumsal sorunlara da oldukça duyarlı olan bir değerdir, duruştur.

Varsa Beşiktaş,

Yoksa Beşiktaş,

Yense Beşiktaş,

Yenilse Beşiktaş,

Bir gün değil her gün BEŞİKTAŞ…

İşte bu felsefeyle yalnızca 7 kişinin bir araya gelerek kurduğu BESİYAD yaklaşık 5 yıl gibi bir sürede işinin ehli, bulunduğu sektörde saygınlığı olan Siyah-Beyaz renklere gönül vermiş 200’ü aşkın üyeye ulaşmıştır.

“Beşiktaş’ımız için ne yapabiliriz?” Bu soruyu kendisine soran ve çözüm üretmek için düşünen üyelerden oluşan derneğimiz, her platformda Beşiktaş’ımız için daima elini taşın altına koymuştur. Bu kapsamda Beşiktaş Jimnastik Kulübü Yönetimi tarafından organize edilen “BIRAKMAM SENİ” kampanyasına yaptığı maddi yardım ve geliştirdiği “Beşiktaş için adım at” projesiyle hem sosyal medyada hem de Beşiktaş Jimnastik Kulübü nezdinde saygın bir yer edinmiş ve BEŞİKTAŞ camiasında adından en çok söz ettiren dernekler arasında yerini almıştır.

Derneğimiz her ne kadar bir taraftar derneği olsa da Efsane Başkanımız Süleyman Seba’nın dediği gibi “İyi insan olmadan iyi Beşiktaşlı olunmaz” düstur sivil topluma birçok noktada hizmet etmektedir. Bu doğrultuda, maddi zorluk yaşayan başarılı üniversite öğrencilerine burs vermek, Ramazan ayına özel ihtiyaç sahibi ailelere ramazan paketi dağıtımı yapmak, kıyafet sorunu yaşayan köy okullarındaki öğrencileri giydirmek ve buna benzer bir çok sivil dayanışma faaliyetinde bulunmak sosyal faaliyetlerimizden bazılarıdır.

Biz de bu kapsamda, “Eskisiyle Yenisiyle Daha Güçlü Ve Aktif Bir Dernek” sloganıyla seçilen 4. Dönem Yönetim Kurulu olarak siz değerli üyelerimizle birlikte Beşiktaş’ımızın değerlerine, ahlaki ilkelerine ve duruşuna yakışır bir biçimde, ekip ruhu ile faaliyet ve projelerimizi icra etmeye devam edeceğiz.

Bu vesileyle Derneğimizin daha da güçlenerek büyüyeceğine söz veriyor, yeni dönemin BESİYAD ailemize ve Beşiktaş camiamıza hayırlı olmasını diliyoruz.